Izrael žádá Rusko o tlak na Arafata

Izrael dnes požádal Rusko, aby použilo svého vlivu na palestinského prezidenta Jásira Arafata pro ukončení palestinských protestů na západním břehu Jordánu a v pásmu Gazy. Oznámil to izraelský ministr zahraničí Šlomo ben Ami, který předal požadavek při jednání s ruským ministrem zahraničí Igorem Ivanovem v Paříži.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ivanov zdůraznil po setkání novinářům, že pro zastavení násilí musejí rozhodnutí z izraelsko-palestinského summitu 17. října uplatňovat obě strany. Jak dodal, až skončí násilí, Rusko Spojené státy a Evropská unie musejí vyvinout společné úsilí pro oživení blízkovýchodního mírového procesu.

Ivanov doprovází prezidenta Putina, který je od neděle ve Francii na své první oficiální návštěvě v této zemi od březnového nástupu do funkce. Putin podle jeho mluvčího řekl prezidentovi Jacquesu Chirakovi, že je v každodenním kontaktu s Arafatem a izraelským premiérem Ehudem Barakem a že využije veškerého svého vlivu na Palestince, aby skončilo násilí, při kterém již zahynulo nejméně 140 osob.

Ben Ami je na cestě po západních metropolích, kde vysvětluje a obhajuje izraelský postoj v izraelsko-palestinském konfliktu. Z Paříže má letět do Londýna a Washingtonu.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme