Izrael zahájil kampaň na podporu svého útoku v Gaze

Izrael začal chystat okolní svět na vojenskou invazi do pásma Gazy. Jen v posledních dnech odpálili Palestinci na Izrael desítky raket a granátů. Izraelské vedení mluví stále častěji o odvetě. Pro ni teď chce propagační kampaní získat podporu světové veřejnosti. Izraelští diplomaté budou v zahraničí postoj své země vysvětlovat politikům a v médiích.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

izraelský tank nedaleko hranice s pásmem Gazy | Zdroj: ČTK

V samotném Izraeli mají hostitelé cizích delegací ještě více než dosud vozit své návštěvy do Sderotu a dalších míst, kam dopadají palestinské rakety. To vše s jedním zásadním poselstvím: "Izrael se snažil udržet příměří, teď když ho ale teroristé neprodloužili a útočí, nezbývá nám než jednat."

Palestinské vedení v Gaze naproti tomu poukazuje, že Izrael během klidu zbraní neukončil hospodářskou blokádu, jak měl. Izraelci se snaží izolací půldruhého miliónu Palestinců oslabit pozici protiizraelského hnutí Hamas, které v Gaze vládne.

Marika Táborská, Břetislav Tureček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme