Izrael zařadil do kampaně proti Palestincům fotografii Adolfa Hitlera

Izraelské ministerstvo zahraničí šíří do světa fotografii z druhé světové války, na které je Adolf Hitler spolu s tehdejším palestinským vůdcem Amínem Husajním. Jeruzalémská vláda se tak snaží odrážet kritiku další židovské osady na okupovaných územích. Husajní za války spolupracoval s Německem a kolonisté chtějí obsadit objekt, který mu ve 30. letech minulého století patřil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jeruzalém | Foto: Corel GALLERY

Husajní nabídl Hitlerovi spolupráci v boji proti Židům a hlavně proti Britům, kteří byli nepřítelem jak pro Německo, tak arabské nacionalisty v Palestině. Mluvčí izraelské diplomacie prohlásil, že proslulý snímek mají ambasády šířit, "aby se ve světě vědělo".

Palestinci tvrdí, že tak Izrael odvádí pozornost od svého současného počínání. Bývalá Husajního rezidence leží v arabské čtvrti východního Jeruzaléma. To že se má opuštěný areál změnit v další židovskou osadu odsuzují nejen Palestinci, ale i Evropská unie a Spojené státy americké. Izraelský ministra zahraničí Avigdor Lieberman chce podle zákulisních informací tyto kritiky fotkou postavit do trapné pozice.

Přečtěte si také:
Obama vyzývá Izrael k zastavení osidlování palestinských území
Washington: Izrael musí zastavit osidlování palestinských území
Izrael zrušil židovskou osadu na Západním břehu Jordánu
Izrael začíná přes protesty USA stavět další židovskou osadu
Spojené státy kritizují Izrael za bourání desítek palestinských domů

Igor Maňour, Břetislav Tureček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme