Izrael zastavil operace proti Palestincům

Izraelský ministr obrany Benjamin ben Eliezer dnes nařídil armádě zastavit všechny útočné operace proti Palestincům. Před ním zakázal nejvyšší palestinský představitel Jásir Arafat policistům střílet na Izraelce, a to i v sebeobraně. Jak televizi CNN řekl izraelský ministr zahraničí Šimon Peres, právě Arafatova výzva byla jedním z důvodů, proč Izrael zastavil palbu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

"Jásir Arafat v první řadě učinil jasné prohlášení o tom, že bude podporovat mír a klid zbraní. Svoji řeč pronesl v arabštině, takže mu jeho lidé mohli rozumět. Očekávám, že tuto výzvu bude brát vážně většina lidí na palestinské straně, včetně těch ozbrojených. Napětí částečně zmírňuje i přístup většiny islámských zemí k teroristickému útoku ve Spojených státech. Ale rád bych viděl skutečné kroky, nejen slovní odsouzení", řekl šéf izraelské diplomacie Šimon Peres.

Militantní palestinská skupina Islámský džihád však klid zbraní odmítla. Hnutí svůj postoj zdůvodnilo pokračováním "agrese sionistického nepřítele proti bezbrannému palestinskému lidu".

Milan Kopp, Marika Táborská, Jan Bumba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme