Izrael zatkl příbuzné sebevražedné atentátnice

Izraelští vojáci pronikli v noci na úterý na palestinské autonomní území u města Betlém na západním břehu Jordánu. Zatkli tam tři příbuzné Palestinky, která přede dvě dny provedla sebevražedný atentát v Jeruzalémě. Při něm přišel o život jeden izraelský občan a 140 dalších bylo zraněno. Z oblasti telefonuje blízkovýchodní zpravodaj Českého rozhlasu Jaromír Janev.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

izraelský tank | Foto: FAS

"Izraelské jednotky pronikly do hloubky zhruba 500 metrů a do zásahu byly podle televize al-Džazíra nasazeny i tři tanky. Při operaci byli údajně zraněny tři Palestinci. Situace, která nastala zejména po sebevražedném atentátu v Jeruzalémě, rozděluje podle pozorovatelů stále více politickou scénu v Izraeli i veřejnost," hlásí Jaromír Janev.

Přehrát

00:00 / 00:00

J.Janev: Izraelské tanky u Betléma

Jak dále uvádí, předseda izraelského parlamentu Abraham Burg podle izraelského rozhlasu na zasedání knessetu řekl, že trvající okupace vyvolává korupci. Jeho odhodlání odjet do Ramalláhu a vystoupit před palestinským autonomním parlamentem vyvolává bouři nevole v izraelské levici i pravici.

Milan Kopp, Jaromír Janev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme