Izrael zaútočil na jih pásma Gazy

Tři bojové izraelské vrtulníky dnes brzy ráno zaútočily na Chán Júnis na jihu pásma Gazy. Informovaly o tom palestinské bezpečnostní zdroje a vzápětí útok potvrdila izraelská armáda. Vrtulníky vystřelily nejméně čtyři rakety na kovodílnu. Zničily také jeden elektrický generátor ve městě. Bez elektřiny zůstali obyvatelé celé čtvrti, ale nikdo nebyl zraněn. Izrael se k útoku dosud nevyjádřil. V minulosti už zaútočil na mnoho kovodílen, ve kterých podle něj Palestinci vyrábějí zbraně včetně raket a minometů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

izraelský tank v Nábulusu | Foto: ČTK/EPA

Izraelský premiér Ariel Šaron mezitím schválil návrh armády k uskutečnění více vojenských operací v Hebronu na západním břehu Jordánu. Dnes odpoledne hodlá Šaron na zasedání své vlády rozhodnout o konkrétních odvetných opatřeních na páteční atentát. Armáda prý doporučuje obsadit oblasti, odkud pocházejí teroristi, zatýkat je a ničit jejich domy.

Markéta Kaclová, František Lutonský, Veronika Malá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme