Izrael zaútočil na tři palestinská města

Izraelská bitevní letadla podnikla nálet na tři palestinská města. Šlo o odvetu za včerejší palestinské útoky, při kterých zahynuli tři izraelští vojáci a dva civilisté. Letadla vesměs udeřila na palestinské vojenské a policejní cíle. Mohutné exploze zničily policejní velitelství v centru města Gaza. Dalším cílem byl úřad palestinské vojenské rozvědky jižně od města a policejní velitelství ve městě Salfit na západním břehu Jordánu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Při útocích byli zraněni nejméně tři palestinští policisté. Palestinské útoky a izraelská letecká odveta dále omezily prostor pro uskutečnění schůzky palestinského předáka Jásira Arafata s izraelským ministrem zahraničí Šimonem Peresem. Oba dříve potvrdili, že jsou připraveni se sejít, ale termín schůzky neuvedli.

Izraelská stíhací letadla bombardovala dnes ráno objekty palestinské policie ve třech palestinských městech. Šlo o policejní velitelství ve městě Gaza a dále objekty jedné z palestinských tajných služeb a policie v uprchlickém táboře Dair Balah a ve městě Rafáh nedaleko izraelsko-egyptských hranic. Při náletech zemřel 1 palestinský policista a nejméně 11 osob bylo zraněno. Další zásahy tentokrát pozemních sil izraelské rmády proběhly na třech místech pásma Gazy, kde izraelské jednotky vstoupily na území autonomie a zničily stanoviště palestinské policie a jedné z palestinských tajných služeb. Podle izraelského rozhlasu šlo o odvetu za noční útok na izraelské civilní vozidlo, při kterém zemřeli dva lidé a další tři byli zraněni, a za včerejší palestinský útok na izraelskou vojenskou základnu v pásmu Gazy. Při zmíněném útoku zemřel izraleský důstojník, dva vojáci a dalších sedm bylo zraněno. Generální tajemník palestinské autonomní vlády izraelskou odvetu odsoudil. V sousedních arabských zemích vyvolaly zásahy izraleské armády rozhořčení.

Markéta Kaclová, Kateřina Pospíšilová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme