Izrael znovu útočil

Izraelské bojové vrtulníky ostřelovaly dnes ráno objekty palestinské policie v Rafahu v Pásmu Gazy u hraničního přechodu s Egyptem. Podle izraelské armády jde o odvetu za palestinské ostřelování židovských osad v této oblasti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

vrtulník Mi-8 | Foto: Armáda ČR

Dva bojové vrtulníky Apache odpálily devět řízených střel na několik objektů palestinských bezpečnostních složek a takzvané Síly 17 - ochranné služby prezidenta autonomie Jásira Arafata. Izrael zařadil před několika dny Sílu 17 na seznam teroristických organizací. K zásahu izraelské armády došlo jen několik hodin po schůzce izraelských a palestinských bezpečnostních představitelů, kterou obě strany označily za velmi obtížnou. Podle pozorovatelů je jediným výsledkem tříhodinové schůzky dohoda o dalším podobném jednání v příštích dnech. Poradce izraelského premiéra řekl, že autonomie dělá málo proti teroru. Někteří izraleští představitelé považují včerejší zatčení 17 radikálů z Hamásu a islámského Džihádu, kteří jsou na seznamu více než 30 nejhledanějších osob, za pouhou lest.

Markéta Kaclová, Jaromír Janev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme