Izrael znovu varuje Palestince před útoky

Izraelský ministr obrany Benjamin ben Eliezer varoval Palestince před dalšími útoky proti Izraelcům. Izrael je podle něj připraven se bránit. Žádná konkrétní usnesení ale izraelský bezpečnostní kabinet na nočním zasedání nepřijal. Izraelská armáda obklíčila včera večer palestinská města Džanín a Kalkílija na západním břehu Jordánu. Nábulus, Tulkarm a Ramalláh jsou už odříznuta.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zraněný izraelský voják | Foto: ČTK/AP

V Ramalláhu je od počátku prosince zablokován prakticky v domácím vězení také předseda palestinské samosprávy Jásir Arafat. Izrael podmiňuje jeho volný pohyb vydáním vrahů izraelského ministra Rechavama Zeeviho.

Při přestřelce s izraelskými vojáky byl ve čtvrtek u Nábulusu na západním břehu Jordánu zabit člen palestinské radikální skupiny Brigády mučedníků od Al-Aksá. Jde o ozbrojenou složku Fatahu, která spolu s Hamasem a Islámským džihádem vyzvala k přerušení příměří a obnově atentátů na Izrael.

Milan Kopp, Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme