Izrael znovu zaútočil v Gaze

Izraelské jednotky časně ráno ukončily útok na budovy palestinských bezpečnostních sil na jižním okraji pásma Gazy. Na budovy zaútočily nejprve několika raketami z vrtulníků a potom velitelství obklíčila skupina tří destítek tanků a dalších obrněných vozidel. Podle palestinských zdrojů utrpěli zranění tři palestinští policisté a jeden kameraman. Při útoku byla budova palestinské bezpečnosti částečně zničena výstřelem z děla a šest okolních budov bylo poškozeno.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

izraelský tank v Nábulusu | Zdroj: ČTK

Jednotky také zničily dům jednoho Palestince, kterého izraelští vojáci zadrželi před dvěma dny. Židovský stát tak pokračoval už pátou noc po sobě v ozbrojených akcích v pásmu Gazy.

Ze snahy zmařit každé úsilí směřující k dosažení míru na Blízkém východě obvinil Izrael egyptský ministr zahraničí Ahmad Máhir, který v Káhiře jednal s americkým emisarem Davidem Satterfieldem. Máhir současně kritizoval izraelské snahy o blokování plánu, který společně vypracovaly OSN, Evropská unie, USA a Rusko a který má vést k vytvoření palestinského státu v roce 2005.

Markéta Kaclová, Denisa Novotná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme