Izraelci nakrátko vstoupili do Hebronu

Izraelská armáda časně ráno nakrátko vstoupila do Hebronu na západním břehu Jordánu. Za střelby všemi směry proniklo podle agentury AP na území města deset tanků a stejný počet obrněných vozidel. Při přestřelkách Izraelců s palestinskými bojovníky byl jeden Palestinec zabit a nejméně čtyři zraněni. Izraelští vojáci zatkli během akce několik mužů a zhruba po dvou hodinách se z Hebronu zase stáhli. Armáda se k akci nijak nevyjádřila.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

izraelská hlídka | Foto: ČTK/AP

Po víkendovém stažení zůstávají izraelští vojáci ještě v centru Ramalláhu, kde obléhají sídlo předsedy palestinské správy Jásira Arafata, a v Betlémě, kde stále drží v obklíčení baziliku Zrození Páně.

Izraelsko-palestinské rozhovory o řešení krize kolem obléhaného svatého místa tam zatím skočily bez výsledku. Jednání přerušila přestřelka, která si vyžádala jednoho mrtvého a jednoho zraněného na palestinské straně a zranění jednoho izraelského vojáka. Podle palestinské strany Izraelci stále nepředložili žádný seznam jmen hledaných palestinských teroristů, kteří se v bazilice mají ukrývat.

Markéta Kaclová, Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme