Izraelci začali bourat obléhaný dům samosprávy v Hebronu

V Hebronu na západním břehu Jordánu pokračovala dopoledne vojenská operace proti sídlu palestinské samosprávy ve městě. Izraelští vojáci rozbourali buldozerem boční zeď. V budově se údajně skrývají palestinští radikálové, které se Izraelští vojáci snaží zatknout.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

budova samosprávy v Hebronu | Foto: ČTK/AP

Jak přímo z místa hlásí zpravodaj Radiožurnálu Jaromír Janev, část největší budovy ve městě už je poničená. Probourané jsou také zdi, které chrání prostranství před budovou. Podle svědků jsou uvnitř slyšet exploze. Izraelská armáda ale popírá, že by dnes používala těžké zbraně.

Sídlo samosprávy je obklíčeno od úterý. Vojákům se od té doby vzdalo už 150 lidí, kteří se původně ukryli uvnitř. V objektu se podle izraelského rozhlasu stále ukrývá mezi dvanácti až patnácti lidmi, stíhanými v Izraeli za přípravu nebo provedení násilných útoků proti izraelským občanům. Armádní mluvčí včera řekl, že armádní jednotky jsou připraveny udělat přepad budovy a obsadit ji, pokud se palestinští policisté a ozbrojenci uvnitř nevzdají. Podle některých informací si Palestinci v budově zpívají.

Kromě Jericha jsou již všechna autonomní města obsazena izraelskou armádou po poslední vlně sebevražedných útoků v Jeruzalémě, při nichž zahynuly tři desítky lidí. Palestinská samospráva izraelské operace ve městech odsoudila jako sabotáž mírových snah.

Jaromír Janev, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme