Izraelci zadrželi vozidlo s půltunou výbušniny

Vozidlo s 600 kilogramy výbušniny, které se pokusilo pokusilo proniknout do severního Izraele, zadržela v noci na dnešek izraelská policie. Nálož byla doplněna dvěma barely s palivem a s kovovými úlomky. Bomba zřejmě nebyla určena pro sebevražedný útok, čemuž nasvědčuje nález mobilního telefonu, jenž měl asi posloužit při dálkovém odpálení. Bomba byla odhalena, když dvě auta vzbudila podezření civilních dobrovolníků pomáhajících policii.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

izraelský voják | Foto: ČTK/AP

Ve dvě hodiny ráno totiž uháněla značnou rychlostí po křivolaké prašné cestě vedoucí ze západního břehu Jordánu do Izraele. Dobrovolníci začali auta pronásledovat a jejich řidiči, o nichž je izraelská strana přesvědčena, že jde o palestinské extremisty, nakonec vozy opustili a unikli pěšky směrem k městu Hadera, kde se už za minulé dva roky odehrálo několik sebevražedných a palebných útoků. Policie je pronásleduje a je přesvědčena, že se stále ještě nacházejí na izraelském území. Pyrotechnici bombu odpálili v zabezpečeném prostoru, přičemž auto bylo zcela zničeno. V oblasti byla vyhlášena pohotovost.

Markéta Kaclová, Zdenka Turková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme