Izraelci znovu zaútočili na Gazu

Izraelci znovu zaútočili na Gazu. Krátce po půlnoci podniklo izraelské letectvo nálety nejméně na čtyři cíle v tomto městě. Zatím nejsou známy žádné případné oběti. S odvaláním na očité svědky ale agentura Reuters uvedla, že zde byla po úderech přerušena dodávka elektřiny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Izraelští vojáci sledují výbuch po náletu na pásmo Gazy | Zdroj: ČTK

Jedna z odpálených raket údajně zasáhla a poškodila dvoupatrovou budovu vládnoucího hnutí Fatah využívanou k doučování školáků a k rozdělování finanční a potravinové pomoci rodinám. Další zasáhla budovu v uprchlickém táboře Búrajdž na jihu Gazy. Podle izraelské armády byly oba cíle údajně využívány k teroristickým aktivitám.

Na západním břehu pokračovala izraelská armáda v ofenzivě proti palestinským radikálům. A to ve městech Kalkílija a Tulkarm. Zde vojáci pronikli do úřadoven hnutí Hamas a Islámský džihád.

Izraelské dělostřelectvo včera v reakci na raketové útoky palestinských radikálů bombardovalo pásmo Gazy. Radikální palestinská skupina Islámský džihád téhož dne slíbila, že zastaví násilí vůči židovskému státu. Připojila se tak k Hamasu, dalšímu radikálnímu palestinskému hnutí, které tento slib učinilo už v neděli.

Zejména na objekty Islámského džihádu a Hamásu ve městě Gaza a na severu a jihu pásma dopadla řada raket a také dělostřeleckých střel. Izraelská armáda použila dělostřelecké jednotky se samohybnými houfnicemi k ostřelování pásma Gazy poprvé od izraelsko arabské války v roce 1967.

Izrael odmítl příměří ohlášené Hamásem, protože podle informací izraelské armády Hamás přivedl na Západní břeh Jordánu vojenské technické experty, kteří by mohli prodloužit dolet raket Kassám.

Izraelští vojáci uzavřeli kanceláře charitativních organizací napojených na Hamás a Islámský džihád v Rámalláhu, Kalkíliji a Tul Karmu. Některá arabská média uvádějí, že Palestinci vstupují v těchto dnech do 6. roku palestinského povstání Al-Aksá, které už bylo považováno za skončené.

Milan Kopp, Jaromír Janev, Lubica Bergmanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme