Izraelem otřásl další sebevražedný atentát

Izraelské město Rišon Lezion nedaleko Tel Avivu se stalo dějištěm dalšího palestinského sebevražedného výbuchu. Zahynul při něm útočník a nejméně dva Izraelci. Další tři desítky lidí byly zraněny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

atentát v Izraeli | Foto: ČTK/AP

Jak z oblasti uvádí blízkovýchodní zpravodaj Radiožurnálu Jaromír Janev, k atentátu podle dosavadních informací došlo v městském obchodním centru. Arabské vysílání BBC si všimlo faktu, že k útoku došlo jen krátce po atentátu izraelské armády na jednoho z aktivistů tzv. Brigád mučedníků od Al-Aksá v Nábulusu na západním břehu Jordánu.

Město Rišon Lezion se stalo cílem útoku už podruhé během velmi krátké doby. Před necelými dvěma týdny přišlo v tamním kulečníkovém klubu o život nejméně 16 izraelských civilistů. Podle některých analytiků v regionu se dá očekávat, že Izrael odpoví leteckými údery.

Přehrát

00:00 / 00:00

J. Janev o útoku ve městě Rišon Lezion

Izraelská armáda několik hodin předtím podnikla rozsáhlou bezpečnostní akci v obci Salfít u Nábulusu. Do vesnice vjelo asi 30 tanků, které ostřelovaly objekty palestinských bezpečnostních složek. Vojáci tam zatkli 17 Palestinců, mezi nimi 11 příslušníků palestinské bezpečnosti.

Z oblasti je hlášeno také několik incidentů, které vyprovokovali palestinští ozbrojenci. Nejméně tři Palestinci přitom zahynuli - dva z nich patřili k militantnímu hnutí Islámský džihád a zemřeli po zásahu izraelských vojáků. Katarská televize Al-Džazíra citovala příslušníka pohraniční stráže, podle něhož tak pohraničníci při kontrole dokladů zabránili útoku na izraelském území. K dalšímu incidentu došlo ve městě Afúla, kde Palestinec odpálil výbušninu poté, co ho zastavili izraelští vojáci.

Jaromír Janev, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme