Izraelská ambasáda v Paříži hořela

Rozsáhlý požár poškodil budovu izraelské ambasády v Paříži. O jeho příčinách se zatím nic neví a budou se pečlivě vyšetřovat. Nikdo nebyl zraněn. Oheň vzplál v prvním poschodí šestipatrové budovy. Podle policie šlo o momentálně neobývané křídlo budovy, které je právě renovováno. K likvidaci požáru vyjelo 35 hasičských vozidel a z okolních domů bylo preventivně evakuováno kolem 60 lidí. Policie označila noční požár izraelského velvyslanectví v Paříži za náhodu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

hasiči u požáru | Foto: ČTK/AP

Napovídají tomu první výsledky vyšetřování, i když přesná příčina ještě není známa. Zatím se mluví o zkratu nebo podobné nehodě, která by mohla souviset s rekonstrukcí staré budovy. Ambasáda, která měla z velké části dřevěný interiér, hořela velice rychle a při požáru byla v podstatě zničena. Mezi hasiči je osm zraněných, šedesát lidí z vedlejšího domu bylo evakuováno.

O požáru byl bez prodlení informován i prezident Jacques Chirac, který se poté telefonicky spojil s izraelským velvyslancem ve Francii Eliou Barnavim i s premiérem Jean-Pierrem Raffarinem. Ten přijel okamžitě na místo požáru, aby podle svých slov vyjádřil své sympatie izraelskému velvyvslanci i všem izraelským občanům.

Všechno, co se týká Izraele, je podle francouzského premiéra v této době důležité. Francie je v Evropě domovem nejpočetnější židovské komunity a od počátku nové vlny násilí na Blízkém východě byla ve Francii zaznamenána řada útoků proti židovským budovám i symbolům.

Markéta Kaclová, Kateřina Pospíšilová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme