Izraelská armáda má čelit nové vlně násilí

Izraelský premiér Ehud Barak vydal rozkaz, aby armáda přijala nezbytná opatření a čelila nové vlně násilí na palestinských autonomních územích. „Premiér považuje další porušování dohody mezi Izraelci a Palestinci za velmi vážné,“ řekl šéf Barakova úřadu Gilad Šer, který je s premiérem nyní na návštěvě USA.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Palestinci dnes napadli na dvou místech západního břehu Jordánu izraelský automobil a autobus a zastřelili tři Izraelce, mezi kterými je jedna žena. Incidenty se staly odpoledne mezi židovskými osadami Ofra a Šilo u palestinského autonomního města Ramalláh.

Barak po nich telefonicky hovořil s Benjaminem ben Eliezerem, který ho v nepřítomnosti zastupuje, a s náčelníkem generálního štábu armády Šaulem Mofazem.

Generální tajemník palestinské odbojové organizace Fatah Marván Bargutí dnes vyzval Palestince, aby v rámci oslav 12. výročí vyhlášení palestinského státu přenesli konflikt z autonomních území na oblasti západního břehu, které kontroluje Izrael.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme