Izraelská armáda má čelit nové vlně násilí

Izraelský premiér Ehud Barak vydal rozkaz, aby armáda přijala nezbytná opatření a čelila nové vlně násilí na palestinských autonomních územích. „Premiér považuje další porušování dohody mezi Izraelci a Palestinci za velmi vážné,“ řekl šéf Barakova úřadu Gilad Šer, který je s premiérem nyní na návštěvě USA.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Palestinci dnes napadli na dvou místech západního břehu Jordánu izraelský automobil a autobus a zastřelili tři Izraelce, mezi kterými je jedna žena. Incidenty se staly odpoledne mezi židovskými osadami Ofra a Šilo u palestinského autonomního města Ramalláh.

Barak po nich telefonicky hovořil s Benjaminem ben Eliezerem, který ho v nepřítomnosti zastupuje, a s náčelníkem generálního štábu armády Šaulem Mofazem.

Generální tajemník palestinské odbojové organizace Fatah Marván Bargutí dnes vyzval Palestince, aby v rámci oslav 12. výročí vyhlášení palestinského státu přenesli konflikt z autonomních území na oblasti západního břehu, které kontroluje Izrael.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme