Izraelská armáda odpověděla na včerejší libanonský útok

Tři rakety typu kaťuša dopadly ve včerejších nočních hodinách do obytné čtvrti severoizraelského města Kirjat Šmona. Podle agentury Reuters zasáhly kaťuše, vypálené ozbrojenci libanonského radikálního hnutí Hizballáh, obytný dům. V postiženém městě byly rovněž přerušeny dodávky elektrické energie. V časných ranních hodinách na útok odpověděla izraelská armáda.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

izraelští vojáci u pohraniční obce Nahal Oz | Zdroj: ČTK

Izraelská letadla zaútočila na základnu palestinské militantní skupiny Lidové fronty pro osvobození Palestiny nedaleko libanonské metropole Bejrútu. Oznámila to mluvčí izraelské armády. Zatím nejsou zprávy o případných škodách či obětech.

Izraelsko-libanonská hranice je stále dějištěm násilností. A to i přes to, že se izraelská armáda v roce 2000 z jižního Libanonu stáhla. Hizballáh tvrdí, že odsun není dokončen, protože Izraelci stále okupují malé území - farmy Šibáa. To totiž podle Hizballáhu patří Libanonu. Izrael je obsadil v roce 1967 spolu s územím syrských Golanských výšin a o jejich vrácení chce jednat se Sýrií. Nároky Libanonu na Šibáa ale neuznává ani OSN.

Lubica Bergmanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme