Izraelská armáda ostřelovala pásmo Gazy

Izraelská letadla a helikoptéry dnes v pásmu Gazy ostřelovaly raketami dvě vozidla palestinských ozbrojenců z hnutí Hamás. Zároveň zaútočily na místo, odkud byly odpalovány rakety na izraelské území. Nejméně dva Palestinci přišli o život a dalších osm jich bylo zraněno.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Izraelští vojáci sledují výbuch po náletu na pásmo Gazy | Zdroj: ČTK

Izraelská armáda měla podle informací svého mluvčího za cíl odstrašit a zastavit ozbrojence, kteří mimo jiné ostřelovali izraelské město Sderot nedaleko pásma Gazy. Obyvatelé Sderotu mají nařízeno nevycházet ze svých domovů. Armáda také v sobotu ráno ostřelovala dílny, ve kterých se měly rakety vyrábět.

Dalším opatřením bylo neprodyšné uzavření pásma Gazy. Vojáci plnili nařízení a zastavovali všechny, kteří do Gazy mířili: "V žádném případě. Nikdo nemůže dovnitř. Dokonce tam nesmíme vpustit ani ty, kteří tam bydlí," argumentovali vojáci. Důkazem jejich slov byla i opodál stojící arabská rodina, která se vracela z návštěvy příbuzného v nemocnici v Izraeli.

Izraelská armáda také obklíčila Západní břeh Jordánu vřetně údolí řeky Jordán. Z obav před teroristickým útokem byla do nejvyššího stavu pohotovosti uvedena i izraelská police.

Jaromír Janev, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme