Izraelská armáda otevřela východní frontu

Invaze na palestinském území pokračuje. Izraelští vojáci dnes v rámci pozemní operace otevřeli novou - východní frontu. A přiblížili se tak k městu Gaza. Při následných střetech zahynuli čtyři Palestinci. Invaze do pásma trvá déle než týden. Podle izraelské armády při ní zahynulo přes 40 palestinských radikálů. Jiné zdroje ale uvádějí, že mezi oběťmi jsou i civilisté.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Izraelská armáda | Foto: AFP

Palestinský premiér Haníja vyzval obě strany ke klidu zbraní a k obnovení vyjednává o propuštění uneseného izraelského vojáka. Podmínky jeruzalémské vlády se však nezměnily - okamžitou svobodu pro Gilada Šalita a zastavení raketových útoků.

Nehledě na to zrealizovali v ranních hodinách jednotky izraelské armády bleskovou akci ve východním předměstí města Gazy. Údajně zničily nový tunel sloužící teroristům. Ve stejné době však začal na severu odsun tanků z oblasti, která slouží radikálům jako odpalovací základna pro rakety Kassam. Obě strany tedy ukazují dobrou vůli.

Ofenzivu v pásmu Gazy vyvolal únos izraelského vojáka. Gilada Šalita drží tři radikální skupiny, mezi nimiž je i ozbrojené křídlo vládního Hamasu. Jeho zástupci oznámili, že je voják naživu. Stále ale trvají na tom, že ho propustí výměnou za Palestince vězněné v Izraeli. Jeruzalém ale vyjednávat odmítá.

Michal Kotyk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme