Izraelská armáda stále operuje v Nábulusu

V palestinském městě Nábulusu na Západním břehu Jordánu pokračuje izraelská bezpečnostní operace. Při zásazích zemřeli dva Palestinci. Podle blízkovýchodního zpravodaje Radiožurnálu Jaromíra Janeva napětí vládlo také v Pásmu Gazy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Palestinec a transportér | Foto: ČTK/EPA

V protiizraelskou demonstraci se v Gaze změnil pohřeb třináctiletého palestinského chlapce. Jak uvedla katarská televize Al-Džazíra, chlapec zemřel v pátek v důsledku izraelského zásahu proti skupince palestinských radikálů, kteří házeli na vojáky kameny.

Přehrát

00:00 / 00:00

J. Janev o napětí na Blízkém východě

V Pásmu Gazy se dnes v souvislosti s napětím, které v oblasti panuje, sešel představitel katolické církve v Jeruzalémě Michel Sabahh s duchovním vůdcem militantního hnutí Hamas šajchem Ahmadem Jásinem. Podle zákulisních informací bylo předmětem jednání možné zastavení útoků radikálů z Hamasu proti civilistům na izraelském území. Sám šajch Jásin to ale popřel. Navíc uvedl, že dokud trvá okupace palestinských území, Hamas bude v odboji pokračovat.

Jaromír Janev, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme