Izraelská armáda vstoupila do dvou uprchlických táborů

Izraelské tanky a jednotky vstoupily dnes brzy ráno do uprchlického tábora Džanín na západním břehu Jordánu ze dvou směrů. Operací se účastní nejméně 18 izraelských tanků. Podle očitých svědků došlo mezi Izraelci a Palestinci ke střelbě. Uprchlický tábor je základnou aktivistů radikálního Hnutí islámského odporu Hamas a Islámského džihádu, stejně jako příslušníků militantních skupin blízkých palestinskému předákovi Jásiru Arafatovi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

izraelské tanky | Foto: ČTK/AP

O několik hodin dříve vstoupily izraelské oddíly také do uprchlického tábora Rafáh v pásmu Gazy, kde podle očitých svědků zničily jednu budovu. Při následné přestřelce zahynul jeden Palestinec a několik jich bylo zraněno.

Izraelský bezpečnostní kabinet krátce předtím schválil plán trvalého vojenského tlaku Izraele na palestinskou samosprávu a ozbrojené skupiny. Jde o reakci na nejnovější vlnu násilností, při kterých během víkendu zahynulo 21 Izraelců a 11 Palestinců.

Markéta Kaclová, Zdenka Turková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme