Izraelská armáda zahájila odvetu za atentáty

Izraelská armáda zahájila odvetu za nejnovější palestinské atentáty, při kterém během dvou dnů zahynulo 25 Izraelců. Izraelské tanky a obrněná vozidla vjely do palestinského města Ramalláh na západním břehu Jordánu. Podle očitých svědků zamířili izraelští vojáci do centra města, kde je hlavní sídlo předsedy palestinské správy Jásira Arafata. Kolem 60 izraelských tanků a obrněných vozů za současného přeletu vojenských vrtulníků pak za úsvitu vjelo z několika směrů do palestinského města Betlém.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

izraelský tank | Foto: ČTK/EPA

Podle očitých svědků, na které se odvolává agentura AFP, zaujaly izraelské jednotky postavení zejména v centru města poblíž baziliky Narození Páně a v blízkém uprchlickém táboře Duhajšá. Izraelské bojové vrtulníky ostřelovaly také dvě slévárny v pásmu Gazy, kde se údajně vyrábí zbraně pro palestinské ozbrojence. Při pokusu o zatčení vysoce postaveného palestinského radikála zahynul jeden izraelský důstojník a jeden voják.

Předseda palestinské správy Jásir Arafat vyzval Palestince k okamžitému úplnému zastavení atentátů proti izraelským civilistům.

Markéta Kaclová, Kateřina Pospíšilová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme