Izraelská armáda znovu obsadila palestinská města

Vojáci židovského státu znovu obsadili palestinské většinu palestinských měst na Západním břehu Jordánu včetně správního střediska Ramalláhu. V reakci na poslední sebevražedné útoky armáda také opět začíná povolávat záložníky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

izraelská hlídka | Foto: ČTK/EPA

Jak uvádí blízkovýchodní zpravodaj Radiožurnálu Jaromír Janev, vojáci ze záloh budou podle izraelského rozhlasu povoláváni jen v malém počtu. Při znovu obsazení poměrně rozsáhlých palestinských území mají být záložníci nasazeni na rozhraní mezi izraelským územím a Západním břehem Jordánu a Pásmem Gazy. Izraelská armáda už vedle Ramalláhu a Tulkarmu obsadila také Betlém, Kalkíliju, Džanín a Nábulus. S výjimkou Jericha a Hebronu jsou to už všechna nejvýznamnější palestinská města na Západním břehu.

Podle mluvčího izraelského ministerstva zahraničí tam vojáci zůstanou do té doby, dokud nebude splněn cíl - tedy zastavení násilí a všech palestinských útoků. Analytici jsou ale k možnosti zastavení útoků skeptičtí. Od odpoledních hodin přicházejí izraelské policii vážné signály, že palestinští radikálové připravují další atentáty v oblasti Hašaron nedaleko Tel Avivu.

Přehrát

00:00 / 00:00

J. Janev o izraelské odvetě

Předseda palestinské samosprávy Jásir Arafat vyzývá Palestince k ukončení jakýchkoliv útoků proti izraelským civilistům na území židovského státu. Jeho písemné prohlášení podepsalo 55 významných palestinských osobností.

Jaromír Janev, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme