Izraelská armáda znovu vnikla na území Předjordánska

Ve městě Duram poblíž Hebronu izraelští vojáci provedli razii. Palestinské zdroje tvrdí, že je při akci podporovaly tanky i vrtulníky. Izraelci údajně zničili několik domů patřících členům palestinské extremistické organizace Hamas. Ještě předtím izraelské tanky na Západním břehu Jordánu obklíčily palestinská města Dženin a Nábulus.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

střety v Ramalláhu | Zdroj: ČTK

V Hebronu Izraelci ráno zatkli tři členy fundamentalistického hnutí Islámský džihád. Zadrženi byli dva muži z palestinských výzvědných služeb a jednen člen osobní ochranky předsedy palestinské samosprávy Jásira Arafata. Všichni byli po výslechu propuštěni.

Izraelské razie následují necelých 24 hodin po palestinském sebevražedném atentátu, při kterém zemřeli tři Izraelci. Útočník pocházel z vesnice nedaleko Dženinu. Podle agentury Reuters tento vývoj s nějvětší pravděpodobností zkomplikuje současné působení dvou amerických emisarů v oblasti, kteří se pokoušejí obnovit izraelsko-palestinský mírový dialog. Izraelský premiér Ariel Šaron je ve Spojených státech, kde se připravuje na schůzku s prezidentem USA Georgem Bushem.

Kateřina Pospíšilová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme