Izraelská děla střílela na pásmo Gazy

Izrael přesunul k pásmu Gazy dělostřelecké jednotky, které odpálily několik salv na neobydlené území pásma. Situací v pásmu Gazy se zabývalo i dnešní zasedání izraelské vlády.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Izraelští vojáci čistí dělo | Foto: AFP

Izraelský premiér Ariel Šaron nařídil pokračovat v operacích proti teroristům. Vojáci a bezpečnostní složky mají volnou ruku, aby zasahovali jakýmkoli způsobem aktivisty teroristických organizací, jejich úkryty a místa, kde se nacházejí jejich zařízení a zbraně.

Kabinet zároveň rozhodl zřídit u hranic pásma Gazy s Izraelem nárazníkové pásmo tak, aby se vyloučilo ohrožování obyvatel izraelských měst a vesnic raketami Kassám. Také přesunutí dělostřeleckých jednotek má znamenat, že v případě dalšího vyostření situace budou izraelská děla ostřelovat pásmo Gazy.

Opatření se neomezují na pásmo Gazy. Na západním břehu Jordánu bylo zatčeno kolem 150 aktivistů Hamasu a Islámského džihádu, mezi nimi i jeden z předáků - představitel umírněného proudu Hamasu šejch Hasan Júsuf.

Jaromír Janev, Vilém Janouš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme