Izraelská děla střílela na pásmo Gazy

Izrael přesunul k pásmu Gazy dělostřelecké jednotky, které odpálily několik salv na neobydlené území pásma. Situací v pásmu Gazy se zabývalo i dnešní zasedání izraelské vlády.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Izraelští vojáci čistí dělo

Izraelští vojáci čistí dělo | Foto: AFP

Izraelský premiér Ariel Šaron nařídil pokračovat v operacích proti teroristům. Vojáci a bezpečnostní složky mají volnou ruku, aby zasahovali jakýmkoli způsobem aktivisty teroristických organizací, jejich úkryty a místa, kde se nacházejí jejich zařízení a zbraně.

Kabinet zároveň rozhodl zřídit u hranic pásma Gazy s Izraelem nárazníkové pásmo tak, aby se vyloučilo ohrožování obyvatel izraelských měst a vesnic raketami Kassám. Také přesunutí dělostřeleckých jednotek má znamenat, že v případě dalšího vyostření situace budou izraelská děla ostřelovat pásmo Gazy.

Opatření se neomezují na pásmo Gazy. Na západním břehu Jordánu bylo zatčeno kolem 150 aktivistů Hamasu a Islámského džihádu, mezi nimi i jeden z předáků - představitel umírněného proudu Hamasu šejch Hasan Júsuf.

Jaromír Janev, Vilém Janouš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme