Izraelská letadla zaútočila na pásmo Gazy, cílem bylo hnutí Hamás

Izraelská armáda provedla letecký úder v pásmu Gazy. Zasáhnout měla objekty palestinského hnutí Hamás. Byl to první nálet od srpnového příměří, které ukončilo sedmitýdenní válku.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Izraelské helikoptéry

Izraelské helikoptéry | Foto: Israel Defense Forces

Podle izraelské armády byl letecký úder reakcí na vypálení rakety z Gazy na území židovského státu. Izraelský nálet ani palestinská raketa podle policie nikoho nezabily ani nezranily.

Podle informací agentury AP bylo slyšet dva výbuchy v regionu Chán Júnis na jihu Pásma Gazy, kde se nacházejí výcvikové tábory pro palestinské bojovníky.

Padesátidenní konflikt mezi Izraelem a Hamasem skončil 26. srpna časově neomezeným příměřím. Během konfliktu přistálo na izraelském území na 4600 raket. Zahynulo přes 2000 lidí na palestinské straně. Na izraelské straně přišlo o život 64 vojáků a šest civilistů.

Pásmo Gazy | Foto: Český rozhlas

ČTK, Anna Jadrná, Ondřej Látal Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme