Nákladní loď v Indickém oceánu se stala terčem útoku, začala hořet. K napadení se nikdo nepřihlásil

Nákladní loď, k jejímž majitelům donedávna patřil izraelský magnát, v sobotu zasáhla zatím neznámá zbraň v severní části Indického oceánu. Informovala o tom televize Al-Majádín blízká libanonskému Hizballáhu. Plavidlo, které bylo na cestě ze Saúdské Arábie do Spojených arabských emirátů, začalo hořet. Podle zástupce izraelského ministerstva obrany je posádka v pořádku a poškození není velkého rozsahu.

Jeruzalém (Aktualizováno: 21:51 3. 7. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nákladní loď (ilustrační foto)

Nákladní loď (ilustrační foto) | Zdroj: Fotobanka Pixabay | CC0 1.0

Libanonská televize se odvolala na „spolehlivý“, ale nejmenovaný zdroj. Izraelský bezpečnostní zdroj k incidentu řekl, že Izrael zjišťuje, zda šlo o íránský útok.

Podle izraelských médií patřil k majitelům plavidla Tyndall izraelský magnát Ejal Ofer, ale před několika měsíci svůj podíl prodal.

Loď v sobotu plula pod liberijskou vlajkou a v její posádce nejsou Izraelci.

K útoku se nikdo nepřihlásil. Al-Majádín uvedla, že krátce před napadením lodě oznámil Írán, že se mu podařilo zmařit sabotáž továrny na výrobu centrifug používaných k obohacování uranu.

Izrael letos ohlásil několik útoků na své lodě v blízkosti Íránu. Írán zase připisuje Izraeli sabotáže svých jaderných provozů.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme