Izraelská operace proti ozbrojencům v pásmu Gazy nepolevila ani v neděli

I v neděli pokračovala izraelská operace v pásmu Gazy proti ozbrojencům z hnutí Hamas. Ti vyslali z pásma na Izrael dalších asi deset raket, přestože v sobotu přišlo v Gaze při akcích izraelské armády o život několik desítek lidí včetně mnoha civilistů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stoupenci palestinského hnutí Hamas | Zdroj: ČTK

Izraelskou reakci na raketové ostřelování příhraničních měst palestinskými radikály označil za nepřiměřenou generální tajemník OSN i Slovinsko jako předsedající země Evropské unie. Palestinský prezident Mahmúd Abbás kvůli postupu Izraele přerušil na podzim obnovený mírový dialog.

Izraelský ministr obrany Ehud Barak akce armády obhajuje a trvá na tom, že jsou pouhou odpovědí na násilí vůči Izraeli. To podle něj umožňuje loňské ovládnutí Gazy islamisty z hnutí Hamas a zodpovědnost za situaci proto podle Baraka nese i prezident Abbás, jehož Fatah se nechal z pásma vytlačit.

"Selhání Mahmúda Abbáse ve schopnosti udržet kontrolu nad pásmem Gazy způsobilo celou situaci, která nás teď trápí. Proto on je tím posledním, kdo by nás měl poučovat o následcích těch ničivých raketových útoků," řekl Barak.

Jan Prokeš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme