Izraelská pěchota operuje ve dvou palestinských táborech

Třináct palestinských a jeden izraelský život si vyžádala izraelská operace ve dvou uprchlických táborech na západním břehu Jordánu. 135 Palestinců bylo zraněno. V táborech Balátá u Nábulusu a v Džanínu operují jednotky izraelské pěchoty podporované desítkami obrněných vozů. Večer byly v oblasti Betléma ostřelovány některé izraelské pozice.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Blízký Východ | Foto: Jan Rosenauer

Střelbu z minometů a automatických zbraní bylo slyšet v židovské osadě Gilo i ve východní části Jeruzaléma. Vzhledem k nové eskalaci násilí Spojené státy vyzvaly Izrael, aby při vojenské operaci zachoval co největší zdrženlivost a ušetřil civilní obyvatelstvo. K okamžitému zastavení násilí vyzval obě strany také německý ministr zahraničí Joschka Fischer.

Generální tajemník Palestinského hnutí Fatah Marván Barghútí pohrozil izraelské armádě represemi, pokud v nejbližších hodinách své operace v Džanínu a Balátá neukončí.

Mluvčí izraelské armády ale zdůvodnil akce tím, že uprchlické tábory se staly základnami teroristických skupin, které zabily desítky izraelských občanů.

Milan Kopp, Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme