Izraelská policie bude vyšetřovat krádež tajného Obamova vzkazu ze Zdi nářků

Izraelská policie začne vyšetřovat zveřejnění tajného přání, které vložil americký prezidentský kandidát Barak Obama do Zdi nářků. Stalo se tak v červnu při jeho návštěvě Jeruzaléma. Obama vložil vzkaz pro Boha na kousku papíru do škvíry mezi kameny, tak jako to v minulosti udělaly stovky jiných politiků a milióny věřících židů. Tentokrát ale vzkaz vyndal ze zdi student židovské náboženské školy a poskytl ho novinám.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Izrael - Zeď nářků | Foto: Mikuláš Kroupa

Už druhý den se tak čtenáři izraelského deníku Maariv mohli dočíst, co si Obama údajně přeje. Na papírku prý mimo jiné stálo: "Bože, opatruj moji rodinu, ochraňuj mě před pýchou a zoufalstvím."

Aféra původně vypadala pouze jako trapná blamáž, za kterou se Obamovi omluvil i rabín Zdi nářků Šmuel Rabinowitz.

Izraelská prokuratura teď ale přišla s tím, že byl asi porušen zákon na ochranu soukromí a také zákon na ochranu náboženských objektů. Pokud by policie nezakročila v Obamově případě, stala by se prý Zeď nářků brzy zdrojem fám o světových celebritách.

Martin Hromádka, Břetislav Tureček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme