Izraelská policie zmařila pumový útok v Haifě, zachránila možná desítky životů

Třicetikilovou nálož nastraženou v autě u nákupního centra odhalili v sobotu večer izraelští policisté. Dějištěm chystaného masakru mělo být velké nákupní středisko v Haifě, kde se o víkendovém večeru pohybovaly tisíce lidí. Část nálože ale explodovala předčasně. To upozornilo bezpečnost, která pak zneškodnila zbytek bomby.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

izraelští vojáci | Foto: AFP

Auto je psané na palestinskou ženu z východního Jeruzaléma. K pokusu "zabít sionisty" se přihlásila organizace izraelských Arabů Oddíly za osvobození Galileje. Prý to měla být odplata za údajné masakry v Gaze a demolice arabských domů v Jeruzalémě.

Auto mohlo být podle izraelských médií ukradené. Přesto je hlavní vyšetřovací verzí arabský teroristický útok. Možnost, že bomba souvisela třeba s vyřizováním účtů mezi židovskými mafiemi, zatím zůstává vedlejší. Samotné Oddíly za osvobození Galileje se podle tisku dříve hlásily i k útokům, které ve skutečnosti spáchalo židovské podsvětí.

Martin Hromádka, Břetislav Tureček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme