Izraelská policie zmařila pumový útok v Haifě, zachránila možná desítky životů

Třicetikilovou nálož nastraženou v autě u nákupního centra odhalili v sobotu večer izraelští policisté. Dějištěm chystaného masakru mělo být velké nákupní středisko v Haifě, kde se o víkendovém večeru pohybovaly tisíce lidí. Část nálože ale explodovala předčasně. To upozornilo bezpečnost, která pak zneškodnila zbytek bomby.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

izraelští vojáci | Foto: AFP

Auto je psané na palestinskou ženu z východního Jeruzaléma. K pokusu "zabít sionisty" se přihlásila organizace izraelských Arabů Oddíly za osvobození Galileje. Prý to měla být odplata za údajné masakry v Gaze a demolice arabských domů v Jeruzalémě.

Auto mohlo být podle izraelských médií ukradené. Přesto je hlavní vyšetřovací verzí arabský teroristický útok. Možnost, že bomba souvisela třeba s vyřizováním účtů mezi židovskými mafiemi, zatím zůstává vedlejší. Samotné Oddíly za osvobození Galileje se podle tisku dříve hlásily i k útokům, které ve skutečnosti spáchalo židovské podsvětí.

Martin Hromádka, Břetislav Tureček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme