Izraelská policie zřejmě zabránila dalšímu atentátu

Izraelská policie zatkla Palestince, který chtěl údajně provést sebevražedný atentát. Bezpečnostní síly zvýšily ostražitost - obávají se totiž palestinské odvety po zastřelení tří Palestinců včetně několikaměsíčního dítěte židovskými osadníky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zatčený muž policii údajně prozradil, že se chystá více sebevražedných útoků. Policie po tomto přiznání vyhlásila na celém severu Izraele poplach. Od září loňského roku, kdy v oblasti Blízkého východu došlo k obnovení srážek mezi Izraelci a Palestinci, přišlo o život nejméně 490 Palestinců, 128 Izraelců a 13 izraelských Arabů.

Izraelský ministr zahraničí Šimon Peres souhlasí s tím, aby Spojené státy hrály zásadní roli při dohledu nad uplatňováním příměří mezi Izraelem a palestinskou samosprávou. Zároveň ale dodal, že se jeho země staví proti vyslání skupiny mezinárodních pozorovatelů. Nechce totiž, aby se konflikt stal mezinárodním tématem. Peres tak reagoval na sobotní vyjádření nejvyšších představitelů zemí skupiny G8, kteří se při víkendovém summitu v Janově vyslovili pro urychlené vyslání nezávislých pozorovatelů do oblasti Blízkého východu.

Milan Kopp, Radek Fischer Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme