Izraelská střela zabila palestinskou dívenku

V Izraeli a na palestinských územích přetrvává silné napětí. Při zásahu izraelské armády v pásmu Gazy dnes zahynula devítiletá palestinská dívka a několik dalších osob bylo zraněno. Izraelské jednotky reagovaly svým zásahem na ostřelování židovské osady Guškatýf v pásmu Gazy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

situace v Izraeli | Zdroj: ČTK

Devítiletá dívenka zemřela v důsledku necílené střelby izraelských vojáků ve městě Chán Júnis. Stale se tak poté, co sousední židovskou osadou Guškatýf otřásly silné výbuchy po dopadu raket Kásm 2, vypálené militantním hnutím islámského odporu Hamás.

Situace se vyostřila po bezpečnostních zásazích izraelské armády, při nichž zemřeli dva příslušníci ozbrojeného křídla Hamásu a další dva z vojenského křídla hnutí Fatah. Izraelský rozhlas dnes citoval ministra obrany Mofaze, který řekl, že stále přicházejí signály o přípravě nových teroristických útoků. Proto budou operace, zejména proti Hamásu pokračovat, dodal ministr.

V izraelských novinách se objevily informace, že chce izraelská armáda opět izolovat předsedu palestinské samosprávy Jásira Arafata v jeho sídle v Ramalláhu.

Jaromír Janev, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme