Izraelská vláda národní jednoty zatím není

Izraelský premiér Ehud Barak a vůdce největší pravicové opoziční strany Likud Ariel Šaron ukončili své dnešní setkání, aniž dosáhli dohody o vytvoření vlády národní jednoty. Oznámila to agentura AFP s odvoláním na izraelské rozhlasové stanice. Na lízkém Východě mezitím pokračují střety mezi Paestinci a izraelskými vojáky. Oběťmi násilí se stali další dva Palestinci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle informací izraelského rozhlasu dvouhodinové jednání Baraka se Šaronem opět ztroskotalo na požadavku práva veta, které Šaron chce mít na všechna vládní rozhodnutí týkající se mírového procesu a rozhovorů s Palestinci. V rozhovorech nyní mají opět pokračovat Šaronův zástupce, poslanec Meir Šitrit a Barakův zástupce, ministr spojů Benjamin ben Eliezer, kteří se pokusí najít nějaký kompromis.

Na palestinských územích mezitím pokračují střety mezi Palestinci a izraelskými vojáky. Při přestřelce v Nábulusu na západním břehu Jordánu dnes byli zabiti dva Palestinci, čímž bilance krvavých střetů, které pokračují od 28. září, překročila 140 mrtvých a více než 5000 zraněných.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme