Izraelská vláda národní jednoty zatím není

Izraelský premiér Ehud Barak a vůdce největší pravicové opoziční strany Likud Ariel Šaron ukončili své dnešní setkání, aniž dosáhli dohody o vytvoření vlády národní jednoty. Oznámila to agentura AFP s odvoláním na izraelské rozhlasové stanice. Na lízkém Východě mezitím pokračují střety mezi Paestinci a izraelskými vojáky. Oběťmi násilí se stali další dva Palestinci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

r_2100x1400_cro.png

Podle informací izraelského rozhlasu dvouhodinové jednání Baraka se Šaronem opět ztroskotalo na požadavku práva veta, které Šaron chce mít na všechna vládní rozhodnutí týkající se mírového procesu a rozhovorů s Palestinci. V rozhovorech nyní mají opět pokračovat Šaronův zástupce, poslanec Meir Šitrit a Barakův zástupce, ministr spojů Benjamin ben Eliezer, kteří se pokusí najít nějaký kompromis.

Na palestinských územích mezitím pokračují střety mezi Palestinci a izraelskými vojáky. Při přestřelce v Nábulusu na západním břehu Jordánu dnes byli zabiti dva Palestinci, čímž bilance krvavých střetů, které pokračují od 28. září, překročila 140 mrtvých a více než 5000 zraněných.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme