Izraelská vlajka v Praze pobouřila íránské velvyslanectví

Česká metropole zažila neobvyklý diplomatický incident. Íránské velvyslanectví slavilo minulý týden perský Nový rok a k recepci si pronajalo prostory v luxusním hotelu Praha. Pak ale íránští diplomaté zjistili, že před hotelem je na prominentním místě izraelská vlajka, a domáhali se jejího odstranění. Nepochodili, a pikantní událostí se navíc začala zabývat izraelská diplomacie i média.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

hotel Praha

Ředitel hotelu Praha odmítl íránskou výzvu k odstranění izraelské vlajky s tím, že byla mezi vyvěšenými symboly dalších zemí vždycky a že tam zůstane i nadále.

Navíc diplomata Islámské republiky vybídl, že pokud se to Íráncům nelíbí, mohou perský Nový rok, neboli Nourúz, připadající na jarní rovnodennost, oslavit jinde. Nakonec ale recepce pro stovky hostů v hotelu zůstala.

Izraelský velvyslanec v Praze Ja'akov Levy o incidentu informoval své nadřízené. Článek o něm zveřejnil i přední izraelský deník Jediot Achronot. Ten upozorňuje na pikantní okolnost, že dotyčným manažerem Hotelu Praha, který odmítl íránský tlak, je izraelský Arab.

Břetislav Tureček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme