Izraelské ambasády dostaly varování před odvetou za vraždu íránského vědce

Izraelští diplomaté a pracovníci sionistických organizací ve světě se mají mít na pozoru před naléhavou hrozbou útoku. Varování jim z Jeruzaléma vyslal bezpečností aparát. Důvodem je listopadová vražda íránského jaderného vědce v Teheránu a pokus o likvidaci jeho kolegy. Ačkoli Izrael nikdy nepřiznal, že za těmito atentáty stojí, teď se obává odvety. Informuje o tom internetová stránka deníku Jediot Achronot.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Izraelská vlajka

Izraelská vlajka | Foto: Břetislav Tureček | Zdroj: Český rozhlas

Velvyslanci a další emisaři židovského státu se podle varování mohou stát terčem íránských tajných služeb nebo operativců libanonského Hizballáhu. Teherán označil nedávné útoky na své jaderné experty za terorismus a připsal je Izraeli.

Podle izraelských analýz Íránci považují tyto akce za překročení mezí, protože k nim došlo na íránském území a nikoli v cizině.

Už v lednu se stal terčem pumového atentátu izraelský ambasador v Jordánsku. Materiály wikiLeaks ukázaly, že i tento útok Izrael považuje za odvetu Hizballáhu. O dva roky dříve totiž nastražená bomba zabila v Damašku předního velitele Hizballáhu Imáda Mughníju.

Břetislav Tureček, Lukáš Vincourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme