Izraelské ambasády začaly bojkotovat pracovníky Mosadu

Na zahraničních zastoupeních Izraele se rozhořel bezprecedentní spor mezi jejich pracovníky. Zaměstnanci ministerstva zahraničí začali bojkotovat agenty tajné služby Mosad, kteří na diplomatických misích ve světě působí. Informuje o tom izraelský deník Ha'arec.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stát Izrael | Foto: Emanuel Macoun

Spor rozpoutala cesta premiéra Netanjahua do Řecka, kterou právě zahájil. Netanjahu odletěl vylepšovat vztahy s Aténami poté, co znatelně ochladly vazby mezi Izraelem a odvěkým rivalem Řeků, tedy Tureckem. Strategický tah ale spustil nebývalou válku mezi samotnými Izraelci.

Pracovníci ministerstva zahraničí stávkují za vyšší platy, a proto se ambasáda v Aténách odmítla podílet na přípravě Netanjahuovy návštěvy. Úřad vlády tedy k zajištění cesty povolal agenty Mosadu. Diplomatičtí úředníci ale špióny vnímají jako stávkokazy a začaly je bojkotovat.

Ambasády přestaly činitelům Mosadu platit školné pro jejich děti a podobné výdaje. Dokonce prý zvažují, že nebudou lidem z rozvědky dávat ani výplatu.

Břetislav Tureček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme