Izraelské bombardování Gazy zranilo francouzského diplomata

Vysvětlete nám pondělní indicent, žádá po Izraeli Francie. Začátkem týdne totiž izraelské bombardování palestinské Gazy zranilo francouzského diplomata a jeho rodinu. Paříž si proto oficiálně předvolala izraelského velvyslance.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Paříž, Eiffelova věž | Foto: Tomáš Vodňanský | Zdroj: Český rozhlas

Izrael podle armádní tiskové zprávy útočil na palestinské ozbrojence, kteří den před tím ostřelovali území židovského státu. Zranění ale utrpěl i francouzský konzul vzdálený stovky metrů od cíle izraelského náletu.

Terčem izraelského letectva byla policejní základna v Gaze. Výbuchy byly tak silné, že rozbily okna v domě francouzského konzula Madždího Šakúry. Střepy pořezaly diplomata, jeho třináctiletou dceru a manželku. Ta hlavně kvůli explozím potratila.

Paříž vyjádřila pochopení pro potřeby Izraele bránit své území před palestinskými útoky. Zároveň ale Francie žádá po Izraeli, aby bral ohled na civilisty.

Mluvčí izraelské diplomacie Jigal Palmor prohlásil, že Izrael lituje lehkého zranění diplomatovy rodiny. Zároveň Francouzům vzkázal, že Izraelci ostřelovaní palestinskými raketami mívají daleko horší, někdy i smrtelná zranění.

Břetislav Tureček, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme