Izraelské komando zabránilo sebevražednému atentátu

Palestinský sebevražedný útočník, jehož se snažili zatknout příslušníci speciálních izraelských jednotek u Tulkarmu na Západním břehu Jordánu, odpálil dnes ráno předčasně nálož, kterou měl připravenou k provedení atentátu. Atentátník při explozi zahynul, dva izraelští vojáci utrpěli zranění. Kvůli obavám z dalších útoků zůstávají policejní jednotky ve stavu nejvyšší pohotovosti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

atentát v Izraeli | Zdroj: ČTK

Podle blízkovýchodního zpravodaje Radiožurnálu Jaromíra Janeva izraelské bezpečnostní orgány zasáhly na základě informací, podle kterých měl tento Palestinec v plánu provést sebevražedný pumový útok v severním Izraeli. Útočník byl stoupencem Hnutí islámského odporu Hamas. Přes jeho zneškodnění jsou některé policejní jednotky v Izraeli ve stavu nejvyšší pohotovosti, protože nebezpečí sebevražedných útoků nadále trvá jak v oblasti Šaron na severozápadě Izraele tak v Jeruzalémě.

Zdroje z izraelských politických kruhů dnes potvrdily, že židovský stát se nadále staví proti snaze evropských zemí o urovnání konfliktu na Blízkém východě, protože evropské státy považuje za zaujaté ve prospěch Palestinců. Britský premiér Tony Blair údajně předložil při jednání s americkým prezidentem Georgem Bushem nový evropský plán na řešení situace, který předpokládá také vyslání mezinárodních pozorovatelů. Izrael je ostře proti tomuto návrhu.

Jaromír Janev, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme