Izraelské tanky vjely do dalších palestinských měst

Izraelská armáda vstoupila do dalších dvou měst na území pod palestinskou samosprávou. Palestinští ozbrojenci odpověděli izraelským vojákům střelbou. Podle palestinských zdrojů zemřeli při přestřelkách nejméně čtyři Palestinci a 19 jich bylo zraněno. Nejnovější zásah izraelské armády na palestinském území je v pořadí už šestý za upynulé tři dny. Spojené státy vyzývají Izrael ke zdrženlivosti a k ukončení operací na autonomním území. Palestinská autonomie požádala o svolání mimořádného zasedání Rady bezpečnosti OSN.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

izraelský tank | Zdroj: ČTK

Jak hlásí blízkovýchodní zpravodaj Radiožurnálu Jaromír Janev, izraelské tanky a obrněné transportéry vjely do měst Kalkílija a Tulkarm do hloubky několika set metrů a ovládly důležité body. V Tulkarmu také zničily stanoviště palestinské policie. K dalším zásahům dnes došlo v Betlémě na západním břehu Jordánu, kde izraelské jednotky znovu obsadily tamní strategická místa. Silné přestřelky mezi izraelskými vojáky a palestinskými ozbrojenci pokračovaly v palestinském správním středisku Ramalláhu, kde se v noci na dnešek uskutečnila velká protiizraelská demonstrace.

Novou vlnu násilí vyvolala nedávná vražda izraelského ministra Zeeviho, kterého zabili islámští extrémisté. Izraelci v Kalkíliji zatkli pět aktivistů hnutí Hamas a dva příslušníky ochranky palestinského předáka Jásira Arafata. Izraelská armáda tyto zásahy potvrdila. Dodala, že jsou zaměřeny na ochranu izraelských obyvatel.

Kateřina Pospíšilová, Jaromír Janev, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme