Izraelské tanky vnikly do Tulkarmu

Izraelští vojáci zabili na západním břehu Jordánu palestinskou ženu a dvě děti. Ke střelbě došlo poté, co pod izraelským tankem explodovala nálož. Oznámila to s odvoláním na izraelské vojenské zdroje agentura AP. Už ráno vnikli izraelští vojáci za podpory tanků do palestinského autonomního města Tulkarm.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

izraelský voják | Foto: ČTK/AP

Jak uvádí blízkovýchodní zpravodaj Radiožurnálu Jaromír Janev, k zásahu ve městě Tulkarm došlo za podpory tanků, které podle katarské televize Al-Džazíra obklíčily dva palestinské uprchlické tábory. Podle izraelských armádních zdrojů jde o zásah proti pachatelům násilných útoků. Analytici usuzují, že přes vyhrocenou situaci, která v oblasti panuje, může dojít zřejmě už brzy k vyřešení krize u betlémské baziliky Zrození Páně.

Američtí a britští zprostředkovatelé zatím dosáhli předběžné domluvy. Ta předpokládá, že izraelské jednotky by se mohly během několika dnů stáhnout z Betléma výměnou za předání čtyř hledaných palestinských ozbrojenců do vězení pod americko-britským dohledem. Izrael tyto osoby, které se spolu s dalšími desítkami lidí už více než měsíc ukrývají v obklíčené bazilice, podezírá z útoků na izraelské občany.

Zdenka Turková, Jaromír Janev, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme