Izraelské tanky znovu v Kalkíliji

Izraelské jednotky ráno opět vnikly do palestinského města Kalkílija na západním břehu Jordánu a dalších tří obcí v jeho okolí. Podle agentury Reuters, která se odvolává na očité svědky, do města vjelo nejméně 15 izraelských tanků a vojenských vozidel a vojáci tam prohledávali dům po domu. Americký prezident George Bush krátce předtím vyzval Izrael ke stažení armády z palestinských oblastí. Bush tak učinil po pětihodinových rozhovorech se saúdským korunním princem Abdalláhem na ranči v texaském Crawfordu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

izraelský tank | Foto: ČTK/AP

Izraelská armáda během operace v Kalkíliji zadržela nejméně 13 Palestinců, kteří jsou obviněni z teroristických aktivit proti Izraeli. Je to již druhá akce izraelské armády v Kalkíliji od 9. dubna, kdy se vojáci z této lokality stáhli.

"Izrael musí odejít a hledat nenásilné řešení problémů v Ramalláhu a Betlému," prohlásil americký prezident George Bush poté, co na svém texaském ranči v Crawfordu přes pět hodiny jednal se saúdským korunním princem Abdalláhem. Schůzka obou politiků byla podstatně delší, než bylo původně plánováno.

Americký prezident prohlásil, že s výsledky jednání je spokojen. "Byl jsem ujištěn, že Saúdská Arábie nepoužije ropu k ovlivnění americké politiky," řekl prezident. Bush na schůzce požádal saúdského korunního prince, aby se jeho země ještě více angažovala pro urychlené mírové řešení blízkovýchodního konfliktu.

Marika Táborská, Karel Hanzelka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme