Izraelské útoky na povstalce v Gaze si vyžádaly 19 obětí

Nejméně 19 mrtvých si vyžádala zatím poslední vlna izraelských útoků na povstalce a teroristy v palestinském pásmu Gazy. Izrael se těmito operacemi snaží zastavit raketové útoky na své území, které si jen dnes vyžádaly zranění dalších čtyř civilistů ve městě Sderot.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zraněná izraelská žena | Zdroj: ČTK

Mezi oběťmi izraelských útoků byli tři civilisté, v ostatních případech se jednalo o členy různých ozbrojených skupin. Zdravotníci z pásma Gazy také hlásí desítky zraněných a vyslovují podezření, že izraelská armáda používá munici rozptylující do okolí ocelové šipky.

Izraelský prezident Šimon Peres prohlásil, že dokud palestinští teroristé nepřestanou útočit na Izrael, nemůže se židovský stát operacím v Gaze vyhnout. Zejména hnutí Hamas totiž prakticky bez ustání odpaluje rakety na izraelská města a vesnice. Nejhůře stíhaný je 20tisícový Sderot, kde odpolední salva palestinských raket Kasám zranila čtyři lidi včetně pětileté dívky.

Břetislav Tureček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme