Izraelské vrtulníky ostřelovaly dvě vesnice v pásmu Gazy

Nejméně pětapadesát lidí bylo zraněno při útocích bojových vrtulníků izraelské armády na dvě vesnice v pásmu Gazy. Cílem palby byly také budovy palestinské samosprávy v Gaze.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Izraelská armáda tak reagovala na předchozí minometný útok na židovskou osadu v této oblasti, při kterém bylo těžce zraněno desetiměsíční dítě. Izraelský premiér Ariel Šaron prohlásil, že palestinská samospráva podle něho neudělala nic, aby zastavila protiizraelské útoky, a nedala Izraeli jinou možnost než zajistit tímto způsobem bezpečnost svých občanů.

Jak hlásí spolupracovnice Českého rozhlasu 1 - Radiožurnálu v Jeruzalémě Magdalena Pfeifferová, rakety izraelských vrtulníků údajně zasáhly komplexy budov Arafatovy osobní gardy zvané Síla 17. Dalším cílem bylo Gaza City, kde zřejmě byla zasažena Arafatova kancelář. Podle izraelských zdrojů, jsou napadené cíle přímo spjaty s teroristickými aktivitami.

Milan Kopp, Kateřina Pospíšilová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme