Izraelské vrtulníky útočily na sídlo hnutí Fatah

Dva izraelské bojové vrtulníky dnes zaútočily na kanceláře radikální frakce Tanzím hnutí Fatah prezidenta palestinské samosprávy Jásira Arafata ve městě Al Gíra na západním břehu Jordánu. Z místa nebyly hlášeny žádné oběti na životech. Helikoptéry vystřelily na cíl celkem tři řízené střely. Budova byla značně poškozena a zařízení kaceláří zničeno.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle izraelských zdrojů byl útok odvetou za atentáty palestinských radikálů z Tanzímu v tomto týdnu a jmenovitě za útok, ke kterému došlo před dvěma dny Tulkarmu na západním břehu Jordánu. Při tomto útoku přišel o život izraelsý důstojník a zraněná byla izraelská vojákyně.

Armáda dnes dále pokračovala v krocích, které mají izolovat palestinská území od Izraele. Silnice vedoucí od palestinských měst a vesnic k izraelskému území jsou zahrazovány tak, aby po nich nemohly volně projíždět automobily. Opatření mají zabránit pumovým útokům Plestninců. Proti opatření se staví šéf izraelské izraelské diplomacie Šimon Perez, podle kterého tak izraelská vláda hodí přes palubu židovské osadníky na palestinských územích.

Jaromír Janev, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme