Izraelské vrtulníky zaútočily na pásmo Gazy

Izraelské vrtulníky dnes odpálily čtyři rakety proti cílům v pásmu Gazy. Byla to nejintenzivnější série izraelských vzdušných útoků za pět měsíců trvání příměří. Útoky následovaly poté, co ve čtvrtek jedna ze dvou raket odpálených z pásma zasáhla dům v jižním Izraeli a zabila jednu ženu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

izraelský dům zasažený palestinskou raketou

izraelský dům zasažený palestinskou raketou | Zdroj: ČTK

První z izraelských raket zničila sídlo charitativní organizace, která ve městě pracuje ve prospěch palestinského radikálního Hnutí islámského odporu Hamas ve městě Gaza.

Další dopadla o minutu později na hřbitov v uprchlickém táboře Chán Júnis, z něhož palestinští radikálové údajně odpalují minometné střely na nedalekou židovskou osadu.

K místu dopadu rakety ve městě Gaza se sjížděly sanitky a shromáždilo se tam mnoho lidí. Někteří z nich prohlíželi trosky. Podle svědků zranil letící úlomek jednoho muže. Nemocniční zdroje ale uvedly, že o žádné oběti nevědí.

Třetí odpálená raketa skončila v moři u uprchlického tábora Dajr Baláh. Vrtulníky se však podle svědků později vrátily a jeden z nich vystřelil raketu na cíl v táboře. Žádné zprávy o obětech nejsou známy.

Izraelská armáda informovala o jednom útoku. Sdělila, že byl namířen proti muničnímu skladu, který v táboře Chán Júnis mají členové Hamasu. Zablokovala rovněž na dvou místech hlavní silnici, která prochází pásmem Gazy, aby Palestincům omezila možnost cestovat.

Martin Hromádka, Lubica Bergmanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme