Izraelské vrtulníky znovu útočily

Terčem ranního útoku tentokrát bylo velitelství palestinské policie v pásmu Gazy. Rakety měly způsobit značné škody. Oběti na životech nejsou hlášeny. Podle Izraelců šlo o odvetu za předcházející minometný útok z palestinské strany na židovská osídlení a postavení izraelské armády.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Palestinský zdroj oznámil, že izraelské vrtulníky vystřelily na velitelství národní bezpečnosti čtyři rakety. Útok následoval po celonočních těžkých přestřelkách mezi Palestinci a izraelskými silami, které se odehrávaly na řadě míst jak na západním břehu Jordánu, tak v pásmu Gazy.

Nejméně deset lidí bylo zraněno v Tel Avivu, když třicetiletý Palestinec z projíždějícího auta střílel na skupinku vojáků stojících u objektu ministerstva obrany. Útočník byl s těžkými zraněními převezen do nemocnice, kde později zemřel.

Izrael také podnikl útok na dalšího z představitelů palestinské militantní organizace Hamas. Při raketovém útoku zahynul aktivista tohoto hnutí Ámir Hudajrí. Dvě rakety odpálené z izraelského vrtulníku zasáhly jeho vůz ve městě Tulkarmu na západním břehu Jordánu.

Viktorie Hošková, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme