Izraelské vrtulníky znovu útočily

Terčem ranního útoku tentokrát bylo velitelství palestinské policie v pásmu Gazy. Rakety měly způsobit značné škody. Oběti na životech nejsou hlášeny. Podle Izraelců šlo o odvetu za předcházející minometný útok z palestinské strany na židovská osídlení a postavení izraelské armády.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Palestinský zdroj oznámil, že izraelské vrtulníky vystřelily na velitelství národní bezpečnosti čtyři rakety. Útok následoval po celonočních těžkých přestřelkách mezi Palestinci a izraelskými silami, které se odehrávaly na řadě míst jak na západním břehu Jordánu, tak v pásmu Gazy.

Nejméně deset lidí bylo zraněno v Tel Avivu, když třicetiletý Palestinec z projíždějícího auta střílel na skupinku vojáků stojících u objektu ministerstva obrany. Útočník byl s těžkými zraněními převezen do nemocnice, kde později zemřel.

Izrael také podnikl útok na dalšího z představitelů palestinské militantní organizace Hamas. Při raketovém útoku zahynul aktivista tohoto hnutí Ámir Hudajrí. Dvě rakety odpálené z izraelského vrtulníku zasáhly jeho vůz ve městě Tulkarmu na západním břehu Jordánu.

Viktorie Hošková, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme