Izraelského premiéra ohrožuje vážné podezření z korupce

Pokud se prokáží korupční podezření proti izraelskému premiérovi Ehudu Olmertovi, bude muset odejít z funkce. Prohlásil to vysoký justiční zdroj v Izraeli poté, co Olmerta vyslýchala protikorupční policie. Už teď přibývá hlasů, že by premiér měl přinejmenším dočasně odejít z vlády, a umožnit tak vyšetřování.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ehud Olmert | Foto: Knesset

Je to velmi vážná věc, citují média činitele obeznámeného s vyšetřováním. Nejedná se o žádnou ze tří korupčních kauz, ve kterých premiér figuruje už měsíce. Včera ho náhle vyslýchali kvůli dalšímu případu.

Deník Jediot Achronot píše o podezření, že Olmert před nástupem do premiérského křesla bral úplatky od amerického podnikatele. Úřady ale na kauzu uvalily informační embargo a teď se tedy vyšetřuje i to, kdo zmíněný detail vynesl na veřejnost.

Olmert je poměrně neoblíbený premiér a jeho preference se jeden čas přibližovaly doslova nule. Podezření z korupce je proto podle komentátorů jen další z možných příčin jeho pádu.

Marika Táborská, Břetislav Tureček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme