Izraelskému mininistru zahraničí hrozí další stíhání

Izraelský ministr zahraničí Avigdor Lieberman se možná znovu dostal do rozporu se zákonem. Bez důkazů totiž označil organizace chránící lidská práva za teroristy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Izraelský ministr zahraničí Avigdor Lieberman | Foto: Nikola Bojčev

Dotyčné izraelské skupiny teď požadují, aby se vzdal imunity a mohl být stíhán za pomluvu. Izraelská justice a policie mezitím rozplétá složité případy, ve kterých si Lieberman možná pomocí úplatků a podvodů nezákonně přišel na milióny dolarů.

Nejnovější skandál je výsledkem roztržky ve vládě. Lieberman totiž prosazuje zvláštní parlamentní dohled pro levicové a lidsko-právní organizace, které podle něj škodí židovskému státu.

Premiér Netanjahu je ale proti, protože Izrael a jeho reputaci by podle něj naopak poškodila existence takového politického dohledu. Lieberman pak řekl, že lidskoprávní organizace jsou teroristé, kteří dohled potřebují.

Na mysli měl například skupinu Breaking the Silence, která sdružuje izraelské vojáky ochotné vypovídat o zvůli, které se armáda dopouští na Palestincích.

Milan Kopp, Břetislav Tureček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme